Co je to DuPont™ CORIAN®

prodejna@amosdesign.cz

DuPont™ Corian® je originální povrchový materiál, jehož výhradním výrobcem je americká firma DuPont™. DuPont™Corian® byl vynalezen v polovině šedesátých let a měl nahradit kámen v interiérech, který sice vypadá honosně, ale dýchá chlad a způsobuje revmatické potíže. DuPont™Corian® je podobný kameni svou solidností a stálostí, ale je teplý a milý na dotek. Dnes je využíván v celé řadě oborů. Používá se v domácnostech, v komerčních interiérech jako jsou banky, hotely, restaurace, obchody, stravovací zařízení, letištní a nádražní haly. Díky výjimečným vlastnostem slouží ke speciálním aplikacím např. ve zdravotnictví.

DuPont™ Corian® je vyráběn z přírodních minerálů ( ze 2/3 bauxitu), jako pojivo slouží polymetyl–metakrylátová pryskyřice.

DuPont™ Corian® je pevná, homogenní a masivní hmota s rovnoměrně rozloženou barvou a texturou v celém průřezu. Je to materiál mimořádně odolný a trvanlivý. Prokazuje také velmi dobré mechanické vlastnosti jako je tvrdost, houževnatost, otěruvzdornost a nepoddajnost. Nelze jej štípat, není tříštivý ani křehký.

DuPont™ Corian® je snadno opracovatelný materiál, který nabízí architektům a designérům netušené možnosti. Dá se řezat, frézovat, brousit, lepit – podobně jako tvrdé dřevo – kromě toho se dá také tepelně tvarovat (ohýbá se a tvaruje ve formách při teplotách 150-180 °C). Díky vyspělé technologii lepení a následného broušení se při zpracování corianu docílí bezespárového spojování, takže i sebevětší plochy či tělesa vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu. Je možné také vytvářet mozaiky, intarzie, loga.

DuPont™ Corian® má pevný, celistvý a neporézní povrch, není nasákavý. Voda i vlhkost zůstávají na povrchu, čímž je zajištěna maximální hygiena, protože nevzniká žádný prostor pro usazování bakterií a plísní. Na pracovní desce z corianu tedy nezůstanou skvrny od kávy, červeného vína, ovoce. Je také velmi odolný proti mechanickému poškození, chemikáliím, teplotě. Krátkodobě odolává teplotě do 360 º C , dlouhodobě snese teplotu 180 °C.

DuPont™ Corian® se snadno udržuje čistý a svůj pěkný vzhled si zachovává po celou dobu životnosti. Běžně užívané látky, které jej potřísní, lze smýt vodou a abrazivními prášky. Škrábance a drobné vrypy je možné odstranit prostým přebroušením a přeleštěním, aniž by utrpěl vzhled a celistvost barevné plochy.

DuPont™ Corian® je v současnosti nabízen ve více než 100 barevných odstínech, od jemných pastelových až po syté barvy s žilkovanými a zrnitými texturami. Povrchovou úpravu lze provést od saténového matu až po vysoký lesk. Jednotlivé barvy se dají vzájemně dobře kombinovat, a tak uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Snadná je i kombinace s dalšími materiály jako např. nerez či dřevo.

Naše firma A.M.O.S. DESIGN s.r.o. byla zařazena do celosvětové sítě zpracovatelů „Quality Network”, tudíž je na naše výrobky poskytovaná záruka 10 let přímo firmou DuPont™.

DuPont™ Corian®, jako materiál špičkové kvality, je plně v souladu s hygienickými předpisy Evropské unie. Jeho mimořádná životnost, snadná údržba a opravitelnost spolu s exkluzivním vzhledem znamenají v konečném důsledku úsporu finančních prostředků.

Facebook Pošli odkaz známému
AMOS Design - dodavatel interiérů a nábytku » Vytisknout stránku » Mapa stránek » Partneři

Provozovatel stránek:
A.M.O.S. DESIGN, s.r.o. / Beethovenova 641/9, 602 00 Brno / IČO: 634 79 982 / DIČ: CZ63479982
zapsaná u KS Brno / v OR odd. C / vl. 20782