Technické vlastnosti materiálu DuPont™ CORIAN®

prodejna@amosdesign.cz

DuPont™ CORIAN® neboli umělý kámen je unikátní kompaktní materiál, který byl v 60. letech vyvinut americkou společností DuPont™. Jde o pevnou masivní hmotu vyrobenou z jemně namleté směsi přírodních minerálů a polymetyl-polymetakrylátové pryskyřice.

Optimální poměr minerálů a pryskyřice

Výroba DuPont™ CORIAN® je opravdovou alchymií. Pečlivě připravená směs minerálů se spojí s pryskyřicí a vytvaruje do polotovaru podobného špagetám. Polotovar se poté znovu rozemele a opět promíchá s pryskyřicí. Tento postup se opakuje tak dlouho, dokud není poměr minerálů a pryskyřice zcela ideální. Tím vzniká neobvykle pevný a tvárný materiál DuPont™CORIAN®. V závěrečné fázi výroby se z DuPont™ CORIAN® tvarují desky různých rozměrů, které pak slouží jako výchozí produkt pro nábytek, kuchyňské desky nebo třeba doplňky do koupelen.

5 jedinečných výhod materiálu DuPont™ CORIAN®

Složitý proces výroby zaručuje dokonalou homogenitu průřezu materiálu, a umělý kámen tak získává vynikající vlastnosti. Poznejte pět jedinečných výhod materiálu DuPont™ CORIAN® a zároveň pět důvodů, proč si ho pořídit do svého interiéru.  Jaký je umělý kámen DuPont™ CORIAN®?

1. Teplý a příjemný na dotek

DuPont™ CORIAN® byl vyroben na zakázku amerického poštovního úřadu, který se chtěl vyhnout odškodňování pacientů s revmatickými potížemi. Ty byly způsobeny dlouhým pobytem ve studených interiérech vybavených pravým kamenem. I když se DuPont™ CORIAN® svým elegantním vzhledem kameni vyrovná, chlad z něho neucítíte. Je teplý a velmi příjemný na dotek.

„DuPont™ CORIAN® - ideální na výrobu designového nábytku do domácností i veřejných prostor a kanceláří."

2. Vysoce odolný a stálý

Umělý kámen DuPont™ CORIAN® je vysoce odolným materiálem. Je rezistentní vůči skvrnám, agresivním UV paprskům i většině kyselin. Při náročném testování dokonce odrazil kulku vystřelenou ze zbraně. Nepoškodí ho ani zapálená cigareta položená na jeho povrchu - krátkodobě odolává teplotám do 360°, dlouhodobě snese teplotu až 180°. Barvy a vzory zůstávají zachovány v nezměněné kvalitě - neblednou ani nejsou jinak poškozeny.

„DuPont™ CORIAN® - ideální do restaurací a barů."

3. Hygienický a netoxický

DuPont™ CORIAN® je neporézní materiál s hladkým nenasákavým povrchem. Bakterie ani plísně se tak nemají kam ukrýt. Umělý kámen DuPont™ CORIAN® je vhodným materiálem pro silné alergiky, za normálních teplot neuvolňuje do vzduchu žádné škodlivé látky.

DuPont™ CORIAN® lze navíc velmi snadno udržovat v čistotě - potřísněný povrch snadno umyjete vodou nebo abrazivními prášky.

„DuPont™ CORIAN® - ideální do koupelen a zdravotnických zařízení."

4. Snadno opravitelný

Škrábance a drobné vrypy lze odstranit prostým přebroušením a přeleštěním povrchu. Celistvost barevné plochy zůstane neporušená a DuPont™ CORIAN® bude vypadat stále jako nový.

„DuPont™ CORIAN® - ideální pro náročné uživatele a do kuchyní."

5. Opracovatelný mnoha způsoby

DuPont™ CORIAN® nabízí architektům, designérům a výrobcům nábytku zcela netušené možnosti. Dá se řezat, frézovat nebo brousit. Umožňuje i tepelné zpracování, takže může být libovolně ohýbán do nejrůznějších tvarů. Lze s ním také pracovat podobně jako se dřevem - řezat a lepit ho.

Díky skvělým vlastnostem DuPont™ CORIAN® lze docílit bezespárového spojování jednotlivých kusů materiálu a vytvářet velká celistvá tělesa, zajímavé mozaiky nebo intarzie. Z umělého kamene DuPont™ CORIAN® dokáží designéři vyrobit téměř vše - od ergonomicky tvarovaných židlí, přes barové pulty, až po luxusní pohodlné vany.

„DuPont­™ CORIAN® - ideální materiál pro designéry a architekty."

Nechte se přesvědčit unikátními vlastnostmi materiálu DuPont™ CORIAN®! Přečtěte si, kde všude můžete umělý kámen využít.

Facebook Pošli odkaz známému
AMOS Design - dodavatel interiérů a nábytku » Vytisknout stránku » Mapa stránek » Partneři

Provozovatel stránek:
A.M.O.S. DESIGN, s.r.o. / Beethovenova 641/9, 602 00 Brno / IČO: 634 79 982 / DIČ: CZ63479982
zapsaná u KS Brno / v OR odd. C / vl. 20782